Choose your future. Choose life.I chose not to choose life: I chose something else.
środa, 31 stycznia 2007
Bo właśnie czytam "Historie cmentarne". Już wcześniej mnie to zastanawiało. Jak to jest, że odmawia się albo daje się gorsze miejsca na cmentarzu innowiercom i samobójców w ogle nie chowa się w poświęconej ziemi? I choć tak naprawdę niewiele mnie to obchodzi, to czasem się zastanawiam, czy będzie mnie można pochować normalnie na zwykłym cmentarzu, czy też trafię gdzieś do dalekiego, zapomnianego kąta pod mur cmentarny?

Nonsensami karmią się nawzajem
Spraw komicznych
Omotani siecią
Wstyd mi za tych
Co nie mając wstydu
Zapomnieli, że u kresu
Groby nas zrównają*

* Cyprian Kamil Norwid (o ile mnie pamięć nie myli)

"i gdy nadeszła chwila, że - takim żywotem znużony -
W pewien zimowy wieczór duszy został pozbawiony,
Odszedł mówiąc: "I po co mnie było fatygować?" "*

Ja też się nad tym zastanawiam często: po co mnie było fatygować?

*Gerard de Nerval

Niewiele rzeczy działa na mnie jak płata na byka jak Świadkowie Jehowy.
Zaczepiła mnie dziś jakaś baba z tym pytaniem.
- Nienawidzę Świadków Jehowy. - odpowiedziałam jej.
- Dlaczego?
- Bo największy skurwysyn jakiego znałam był właśnie Świadkiem.
- Zdarza się, i wśród apostołów był zdrajca.

Odpowiedź godna mnie, ale nie kupię tego.
Poza tym wcale nie uważam, że Judasz był zdrajcą. Skoro było to wszystko zaplanowane przez Boga, cały scenariusz śmierci Jezusa, to jak Judasz mógł by zdrajcą? Dzięki niemu właśnie cały ten plan wypalił i wypełniło się przeznaczenie.
wtorek, 30 stycznia 2007
mła odjechanie nieco
" A moje ulubione epitafium, zdobiące nagrobek księżniczki Szachowskiej, nie jest wzruszające, lecz mściwe: "Zmarła wskutek operacji doktora Sniegiriewa." "

Mi się też podoba  :-).

* Borys Akunin
w kwestii mundurków jeszcze, właśnie znalazłam w sieci

tak, chcemy przywrócenia mundurków

polecam cały blog :-)

"Co najmniej czwórka dzieci, pracujący ojciec i matka zajmująca się domem - to idealny model rodziny według posłów PiS. Kto dorobi się takiej gromadki, może liczyć na darmowe wejścia do kina i teatru, a nawet tysiąc złotych co miesiąc. (...)

Warunek jest jeden. Rodzina musi mieć najmniej czwórkę dzieci, pracującego ojca i matkę pozostającą w domu, wychowującą swoje pociechy. I to za spełnienie tych kryteriów czeka nagroda. Poseł Mariana Piłki wyjaśnia, że każda taka rodzina, powinna dostać specjalną kartę. Ta będzie uprawniać do bezpłatnych wejść do muzeów, kin i teatrów. Dodatkowo dzieci miałyby ulgę na wstęp na pływalnię czy halę sportową.

Na tym jednak nie koniec. Tam, gdzie dzieci będzie więcej niż sześcioro, posłowie proponują dać tysiąc złotych pensji miesięcznie dla matki na wychowanie."

To wychodzi 166 zł na dziecko. Chyba nawet gdyby jadło samą kaszę nie wystarczy na miesiąc.
I tak na marginesie: kto za to wszystko zapłaci?

dziś mnie swędzi straszliwie prawa ręka. Dzień zaczął się średnio miło - pani na poczcie, kiedy zobaczyła 9 listów poleconych wydęła pogardliwie wargi i żeby "ukarać" mnie za to, że śmiem jej dawać cokolwiek do roboty, wyżywała się na przesyłkach rzucając nimi i co jakiś czas pogardliwie i z obrazą w oczach spoglądając na mnie. Może jednak dziś spotka mnie jeszcze coś milszego? :-)  
poniedziałek, 29 stycznia 2007
W skrzynce odbiorczej właśnie zastałam taką wiadomość. Jak co roku rozpoczyna się nagonka na miłość, na bycie szczęśliwie zakochanym. A co jeśli ktoś nie jest?

I nawet z pewną radością wysłałam zwrotną wiadomość do jakiegoś reklamodawcy: NIE.

dzisiejszy dzień pozostawił mi w pamięci tylko spotkanie z pewną właścielką psa, którą minęłam w drzwiach kiosku i usłyszałam jak krzyczała na psa: "Saba! Czego siadasz dupą w mokry śnieg!" A potem spotkałam ją drugi raz i słyszałam jak mówiła do psa, że tu nie przejdą przez jezdnię, bo się "kurwa jezioro łabędzie zrobiło" (czyli kałuże).
I gdy odpaliłam kompa Alleksandra podesłała mi 2 linki do artykułów o wierze.
"Wszyscy ludzie są wierzący. Bo wiara jest częścią naszego sposobu reagowania na świat. Naszego sposobu myślenia, odczuwania. Jest częścią naszej osobowości. Nigdy w życiu nie spotkałem człowieka bez wiary. To sprzeczność sama w sobie." Czytałam to i zastanawiałam się nad sobą. Jestem człowiekiem wiary? I w zasadzie prawie na głos mogłabym powiedzieć: Nie. Miewam napady nadzieii, że Bóg istnieje. Ale to nie jest wiara. To próba dodania sensu życiu.

Z drugiego linku: "A Bóg nie jest biały, tylko czarny." Według mnie Bóg nie jest ani czarny, ani biały, ani żółty. Jest albo bezbarwny, albo wszechkolorowy. 
Przyszły 2 kolejne numery szachów czarodziejów. Wiem, wiem infantylizm, ale podobają mi się takie gadżety i przyznam, że czekałam na drugi numer tej kolekcji. A tu niespodzianka: dodatkowo jeszcze numer trzeci :-)).
niedziela, 28 stycznia 2007
o sobie myśleć tak:

Każdy z nas widział choć w zyciu film akcji. I każdy choć raz w życiu identyfikował się z głównym bohaterem, który zabija złych. Hmmm. Tylko jak to jest zabić? Filmowi bohaterowie po prostu strzelają. Bez mrugnięcia oka. Jakby celowali do worka kartofli. A to chyba nie jest tak proste. Przynajmniej nie dla mnie...
sobota, 27 stycznia 2007
Obejrzałam "Clerks". Niezły film. I trochę o mnie, znaczy ten dupowaty sprzedawca ma takie problemy jak ja. Albo ja mam takie jak on.
A klienci - znam ten problem, głupie pytania, irytujące wymądrzanie się, ocenianie na głos. Film śmieszny. I prawdziwy. I grają Jay i Cichy Bob, trochę moi idole :-).
Poza tym dziś mi wszystko strzyka i pobolewa. Stara już jestem, ot co :-).

I fajna sprawa: producent dżemów i konfitur firma Stovit umieszcza na wieczkach swoich produktów reprodukcje obrazów z Muzeum Narodowego w Poznaniu. Na mojej konfiturze jest portret autorstwa Witkacego. Na prawdę fajna sprawa :-).
piątek, 26 stycznia 2007
mi się to podoba, ale za drogie :-(
Dotarłam do książeczki, która nieco rozwiała moje wątpliwości. Bo przede wszystkim zastanawiało mnie, jak może być szczepionka na raka.  I już wiem, że to szczepionka na wirus HPV, którym zakażenie może spowodować wywołanie choroby nowotworowej.
Udowodnione działanie szczepionki to 5 lat.
Obecnie szczepionka polecana jest dla kobiet w przedziale wiekowym: 13 do 26. Obecnie trwają badania nad szczepionkami dla kobiet w wieku od 26 do 45. Jednak to lekarz podejmuje decyzję, czy jest sens się zaszczepić, co oznacza, że jeśli masz więcej niż 26 lat też możesz  się zaszczepić (z sensem), jeśli lekarz uzna, to za wskazane.

UWAGA: Szczepionka jest także wskazana dla mężczyzn w wieku: od 9 do 15 lat. Nad szczepionką dla dalszych przedziałów wiekowych trwają badania.
Mężczyźni mogą być odpowiedzialni za zakażenie wirusem HPV, ponieważ mogą być jego nosicielami.

Do zakażenia wirusem HPV w 90% dochodzi poprzez kontakty seksualne. I to nie tylko poprzez pełen stosunek, ale także podczas innych form współżycia, podczas których dochodzi do kontaktu cielesnego.

Aby dowiedzieć się, czy jest się zakażonym wirusem HPV wystarczy zrobic badanie cytologiczne ( w Wawie jego koszt to 30-40 zł).

 
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8
Tagi
statystyka